Zen i wasze zdrowie — Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Zen i wasze zdrowie

11

Wrz

Nasz mózg składa się z warstwy zewnętrznej, czyli kory mózgowej oraz części wewnętrznej, czyli istoty białej złożonej z włókien nerwowych. Kora mózgowa jest nośnikiem rozumu i pamięci.

Wewnętrzna część mózgu jest ośrodkiem mądrości i intuicji. W czasie snu kora mózgowa i wewnętrzna część mózgu odpoczywa. Podczas ćwiczeń Zen lub Za-Zen koncentracja aktywizuje wewnętrzną część mózgu.

Kiedy ćwiczycie Za-Zen wzmacnia się wasze krążenie krwi i zmniejsza się zapotrzebowanie na kalorie, co może być ciekawe, jeżeli chcecie uzyskać z powrotem ładną sylwetkę.

Każdy wasz organ, żołądek, jelita, wątroba, nerki i śledziona będą ponownie dobrze działać, o ile dotychczas nie działały dobrze. Zmniejszą się odpowiedzi dawane na bodźce świata zewnętrznego i więcej nie będą nadwątlać postawy wewnętrznej.

Ćwiczenie Zen, jako postawy ciała, zwiększa zwinność ciała. Wzmacnia temperament, uspokaja zmęczone nerwy, leczy stałe zmęczenie. Na dodatek Za-Zen jest pewnym barometrem zdrowia.

Jeżeli w czasie przyjęcia odpowiedniej pozycji ciała odczuwacie ból w danym punkcie ciała, to ten ból związany jest z wewnętrznym organem, na który zwraca uwagę. Nie mówię tu o drobnych bólach, wynikających z pozycji, które dotyczą najczęściej początkujących. Ból w okolicy bioder wyraża osłabienie jelita cienkiego i nerek.

Jeżeli ból występuje w okolicy pępka, może wyrażać dolegliwości organów płciowych, pęcherza lub jelita grubego. Macie bóle w okolicy łopatki? Jeżeli centrum bólu znajduje się po lewej stronie, to możecie mieć problemy z trawieniem, a jeżeli po prawej to z pęcherzykiem żółciowym.

Jeżeli ból rozciąga się na cały kręgosłup, to oznacza to, że ogólny stan zdrowia jest nie najlepszy. Jeżeli bóle występują w okolicy łopatek, to płuca i serce nie wykonują dobrze swojego zadania. Wasze oddychanie jest zakłócone.

Z powodu ewentualnego występowania bólu nie trzeba przerywać ćwiczenia Za-Zen, jeżeli wybraliście je. Wasze bóle powoli będą zanikać i każdy organ będzie działać harmonijnie. Odzyskacie pełne zdrowie.

About The Author

admin

Leave a Reply