Zapachy i zdolności psychiczne | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Zapachy i zdolności psychiczne

17

Cze

Powiedziałem, że jeżeli mnie posłuchacie, to wasze życie będzie aromatyczne. Naturalnie powiedziałem to w znaczeniu przenośnym. Teraz będę mówił o słowie aromat i zapach w jego prawdziwym znaczeniu. Mam nadzieję, że przekonałem was o nieocenionej cnocie właściwego oddychania.

Idźmy razem nieco do przodu tak, jak przy rozluźnieniu. Węch może być cennym pomocnikiem. Zapachy, są materiałami lotnymi, które mieszają się z wdychanym powietrzem, które za pośrednictwem waszych płuc, wpływa dobroczynnie na wasz organizm i odświeża krew.

Nim powiem o wpływie zapachów, powrócę do znaczenia oddychania i do tych zmian, jakie wywołuje w ludzkim ciele. Wykonaliście swoje codzienne biegi truchcikiem, albo wchodziliście po schodach pokonując je po cztery stopnie na raz. I co się dzieje? Dla uzupełnienia zużycia organizmu, które towarzyszy powyższym czynnościom, wasze oddychanie ulega przyspieszeniu, wasze serca o mało nie wyskoczą z miejsca, a krew w większej niż zwykle ilości zalewa ośrodki nerwowe i wprowadza je w podniecenie.

Natomiast powolne wdychanie uspokaja działanie tych ośrodków nerwowych. W krótkim czasie wydech wydala z waszych płuc zużyte i zaczadzone powietrze. W normalnym stanie oddychamy wszyscy, dwadzieścia razy na minutę.

Joginowie zmieniają rytm oddychania, przedłużają przerwę między wdechem i wydechem. Nawet niewielu spośród joginów wie, jak daleko ten pogląd na życie może wprowadzić władzę ducha nad ciałem.

Tylko część działalności naszych mięśni podporządkowana jest naszej świadomej woli, natomiast temu wszystkiemu, co należy do systemu neurowegetatyw- nego, przeciętny człowiek „nie może dawać rozkazów”. Odnosi się to do trawienia, oddychania, do rytmu serca i idąc jeszcze dalej do zabliźniania ran, do bólu itd.

About The Author

admin

Leave a Reply