Zapachy i zdolności psychiczne - kontynuacja | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Zapachy i zdolności psychiczne – kontynuacja

16

Wrz

Obok pouczeń psychofizjologicznych jogin, który stwarza związki pomiędzy świadomym i nieświadomym, rozumem i instynktem, umożliwia woli wydawanie rozkazów „całemu ciału”. Niedawno temu, w jednym z moich programów telewizyjnych przedstawiłem człowieka, którego cała Francja obserwowała z zapartym tchem przez 45 minut. Był to 31-letni jogin Coudoux, którego wzrost wynosi 185 cm, waga 80 kilogramów. Jest on ładnym czarnym atletą.

Guy Coudoux, którego twarz błyszczała szczególną pogodą, długo koncentrował się, swoje oddychanie podporządkował kontroli i w ten sposób znacznie zmniejszył rytm swojego serca. Następnie skurczył się, do stanu stresowego po to. żeby mógł się skryć do przezroczystej skrzyneczki wysokości 50, długości 45 i szerokości 35 cm. Jego ciało całkowicie wypełniło skrzynkę. W każdym razie niewielka ilość powietrza pozostała w skrzynce, o ile ciało nie wyparło wszystkiego powietrza, w normalnych warunkach wystarczyłoby do przeżycia najwyżej przez dwie-trzy minuty! Kiedy jogin zajął miejsce w ciasnej przestrzeni, małe uszczelniające drzwiczki, przez które on wszedł, zamknęły się za nim hermetycznie. 45 minut pod wodą!

Przezroczystą skrzyneczkę, oraz jej dziwnego mieszkańca, umieszczono w szklanym basenie pełnym wody. Na skrzynkę, w której zamknięty był jogin, nałożono ołowiane ciężary, żeby nie wzniosła się na powierzchnię wody. Była wtedy godzina 20 i 40 minut. W tych prawie nieprawdopodobnych warunkach jogin Coudoux był zanurzony w wodzie przez 45 minut, przed oczami 20 milionów telewidzów.

Kiedy wyjęliśmy skrzynkę z basenu i rozerwaliśmy uszczelniające drzwi, na scenie studia panowała zaskakująca cisza… Widzowie i technicy ze ściśniętym sercem obserwowali pierwsze ruchy jogina, odzyskującego swój normalny stan, który w ten sposób mógł potwierdzić, że jeszcze ciągle żyje i że wygrał swój nieprawdopodobny zakład ze śmiercią. Kiedy jego prawa noga powolutku wysunęła się z maleńkiej skrzynki, na twarzach kilku – setek świadków, przebywających na miejscu transmisji, pojawił się uśmiech doznanej ulgi.

About The Author

admin

Leave a Reply