Zakłócenia uczuciowe i negatywne zachowania | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Zakłócenia uczuciowe i negatywne zachowania

8

Maj

Jakie to uczuciowe zakłócenia podświadomości strofowały wasze kroki na drodze szczęścia? Konflikty uczuciowe najczęściej sięgają w wiek dziecięcy. Freud wprowadził metodę, która pozwala sprowadzić z powrotem do świadomości stłumione konflikty po to, żeby można było je zwalczyć.

To jest psychoanaliza. W różnym stopniu wszyscy jesteśmy ofiarami tych stłumień. I tu wkraczają nasze przyzwyczajenia. Pawłów udowodnił to swoimi doświadczeniami na psach.

Wówczas kiedy przynoszono pożywienie psu odzywał się głęboki glos dzwonka. U psa rozpoczynało się natychmiast wydzielanie śliny. Pawłów nazywa to odruchem warunkowym, o którym mówiłem już w związku z hipnozą.

W dalszym ciągu doświadczenia Pawłowa, ostremu dźwiękowi dzwonka towarzyszyło porażenie prądem, które wywoływało u psa strach i to nawet wówczas, kiedy po ostrym głosie dzwonka nie następowało porażenie prądem.

Tak długo zmieniamy stopniowo dwa głosy, aż zmieszają się i pies nie umie ich rozróżnić. Z jednej strony pies chciałby zaspokoić swoją potrzebę jedzenia, z drugiej jednak boi się porażenia prądem.

Zrodził się konflikt uczuciowy. My także jesteśmy ofiarami takiego zapomnianego konfliktu uczuciowego, który wiąże się z natychmiastowym spełnieniem pragnienia oraz z wyimaginowanym albo rzeczywistym strachem przed karą, z pojęciem „zakazu”.

Jeżeli nawet psychoanalityczna metoda Freuda umożliwia leczenie takiego konfliktu, to trwa często długie lata i jest drogie. Inaczej jest z hipnozą lub sugestią, którekolwiek postępowanie zastosujemy, celem jego jest uwolnienie każdego od jego zakłóceń uczuciowych w sposób prosty i skuteczny.

About The Author

admin

Leave a Reply