Zachowajcie dziecięcy entuzjazm | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Zachowajcie dziecięcy entuzjazm

17

Wrz

W pewnym etapie naszego życia chcielibyśmy już być „wielkimi ludźmi” i podejmować tę, tamtą lub jeszcze inną działalność. Nie znamy jeszcze pojęcia „praca” lub „zysk”. Marzymy, idealizujemy, entuzjazmujemy się i mamy rację. Jesteśmy na dobrej drodze.

Dopiero później, z upływem czasu, rozważamy, niestety, momenty decyzji, które wpłynęły na całe nasze przyszłe życie. Jednakże wtedy nie posiadamy już prawdziwej równowagi. Straciliśmy już dziecięcą psychikę i wielu z nas zmierza w jakimś (zawodowym lub innym) kierunku… bez dziecięcego entuzjazmu.

Nasza działalność musi sprawiać nam radość. Prawdziwą radość. Porwijmy za sobą innych. Entuzjazm jest zaraźliwy, przekażmy naszą radość. To odnosi się do mówcy i jego słuchaczy, do artysty i publiczności, do polityka i jego stronników, do osoby zawierającej transakcje i jej klientów, do dziennikarza i jego czytelników.

Niektóre zajęcia traktujemy tak, jakby nie były prawdziwym zarobkiem, ale rozrywką, pewnym rodzaju hobby. To odnosi się do malarstwa, śpiewu, muzyki, tańca, aktorstwa, fotografowania, ale także do gry w piłkę nożną, do jeździectwa, do nart lub nart wodnych, tenisa jak również i do literatury itp. Jednak są to prawdziwe zajęcia zarobkowe, z których można wspaniale żyć.

Na początku swojej kariery często słyszałem… „Niesłychane, pan jest czarodziejem. To wspaniałe, ma pan szczęście… ale jakie jest pana uczciwe, rzetelne zajęcie?”

Stąd rodzą się wszelkie kłopoty. Zbyt wiele osób sądzi, że po to, żeby wyżyć się muszą pracować, a dla rozrywki jest niedziela z dowolnie wybraną działalnością. Co za błąd! Z siedmiu dni, przez wszystkie siedem trzeba być szczęśliwym. Z codziennej działalności należy czerpać radość. To jest tajemnica Szczęścia i Sukcesu.

Ten entuzjazm możemy odczuwać w najróżniejszych dziedzinach nie tylko w sztuce, w sporcie i w literaturze. Liczy się to, z jakim psychicznym nastawieniem traktujemy działalność, jakiej radości oczekujemy od niej.

W ten sposób łowienie ryb dla jednych jest rozrywką, a dla drugich pracą. Może być ktoś dżokejem, albo może jeździć konno dla przyjemności.

About The Author

admin

Leave a Reply