Wymarzone ciało, które jest wasze | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Wymarzone ciało, które jest wasze

14

Lut

Jeszcze jeden krok. Tym krokiem możecie kształtować swoje ciało według nowych norm, a nie stwarzać na nowo osobowość w dziedzinie psychicznej. Według jakich norm? Według tych, jakie wybierzecie. Zarówno tu, jak i gdzie indziej, jesteście panami samych siebie. Swoje kształty możecie uformować tak, jak pląs- tyczną masę, którą ugniatacie palcami w celu uformowania pożądanej formy.

Rozpocznijmy od wstępu. Jeżeli pan ma jeden metr i sześćdziesiąt centymetrów wzrostu, to oczywiście nie uda się panu osiągnąć jednego metra i osiemdziesięciu centymetrów.

Taka sama sytuacja występuje wtedy, jeżeli macie jakąś ułomność cielesną. Nie możecie uwolnić się od dręczącej was ułomności wrodzonej lub nabytej. Jednakże w pierwszym przypadku dzięki pewności siebie, postawie i odpowiedniemu ubiorowi możecie zyskać kilka centymetrów.

Aczkolwiek ułomność fizyczną, która sprawia cierpienie, nie można usunąć, to jednak pomyślcie o innych mniej widocznych ułomnościach, które przynajmniej tak samo, jak nie bardziej są dokuczliwe: myślę tu o negatywnych uczuciach. Zazdrość, nienawiść, gniew czy strach są prawdziwymi wadami psychicznymi, które na pozór mogą zniszczyć nawet najsilniejszych. W osiągnięciu doskonałości nie przeszkodzi wam jakaś ewentualna ułomność Fizyczna.

Natomiast tym, którzy mają negatywne nastawienie, tak. Teodor Roosevelt zmuszony był do poruszania się w fotelu na kółkach na skutek choroby Heinego-Medina, a jednak został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Świetny dyplomata, minister Talleyrand, który w 1815 roku odegrał wspaniałą rolę na kongresie wiedeńskim, był kulawy, podobnie jak lord Byron, XIX-wieczny poeta angielski.

Nawet księżniczka La Valliere faworyta Ludwika XIV utykała. Mógłbym przytoczyć jeszcze nazwiska wielu ludzi, którym ułomność fizyczna nie przeszkodziła w osiągnięciu sukcesu.

About The Author

admin

Leave a Reply