W jaki sposób możecie pokonać strach — Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

W jaki sposób możecie pokonać strach

20

Kwi

Przede wszystkim musicie wiedzieć, że to czego się boicie, prawdopodobnie nigdy nie nastąpi. Chroniczny strach, a więc niepokój, możecie zlikwidować relaksacją.

Na kartach tej książki będę jeszcze o tym mówił szczegółowo. Teraz powiem tylko tyle, że poprzez relaksację możecie wykonać rozluźnienie mięśni, w jakiejkolwiek sytuacji wywołującej niepokój. Jeżeli strach wynika z bezpośredniego niebezpieczeństwa, to możecie go pokonać w następujący sposób.

Po pierwsze, zamiast uciekać, musicie spojrzeć w oczy niebezpieczeństwu. Wytłumaczę o czym myślę. Na przykład budzi was nocny hałas. Zamiast chować się pod kołdrę, wśród fizycznych udręczeń, należy wstać i zobaczyć co powoduje hałas.

Nieuzasadniony strach pokonacie już w pierwszym etapie, kiedy przekonacie się, że to tylko wiatr trzaska źle zamkniętym oknem. Czy boicie się pływać tam, gdzie nogi nie dosięgają dna, chociaż w płytszej wodzie czujecie się całkowicie bezpieczni? Codziennie popłyńcie nieco dalej na głębszą wodę, a wasz strach czmychnie i nigdy już nie powróci. Czy boicie się spotkać z kimś, kto was onieśmiela przez to, że ma wyższą rangę społeczną, albo przewagę umysłową, względnie jest bogatszy?

Wyobraźcie sobie, że jesteście z bezbronnym dzieckiem. W razie potrzeby wykorzystajcie te postępowania, z którymi zapoznam was w rozdziale, zajmującym się dominacją umysłową nad innymi.

Wyeliminujcie pierwotne formy pojawiania się strachu, zwiększajcie swoje siły duchowe, swoje umiejętności sugestywne, a uwolnicie się od negatywnego nastawienia.

Bardziej złożone formy strachu, na przykład strach przed przyszłością znikną same z siebie, jeżeli przyjmiecie tę prawdę, że 99 procent tego czego się boicie, nigdy nie nastąpi.

Nie zapominajcie, że obecna chwila jest tą przyszłością, której jeszcze wczoraj tak bardzo baliście się. W dodatku panowanie nad sobą, które osiągniecie powolutku i bez wysiłku, poprzez usuwanie negatywnych myśli, umożliwi wam lepsze zwrócenie uwagi na waszą podświadomość i to, żebyście w porę dostrzegli faktyczne niebezpieczeństwo.

About The Author

admin

Leave a Reply