Uważajcie na to, co robicie! — Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Uważajcie na to, co robicie!

3

Cze

Mnichom Zen każdy ruch jednostkowy wykonany w ten sposób, umożliwia dotarcie do satori, do najwyższego dobra. Kierowana myśl – zaskakująca siła. Kierowana myśl jest siłą.

Cicha sugestia jest silniejsza niż słowo. Słowa nie są potrzebne do tego, żeby wytworzyła się komunikacja z przedmiotami lub ludźmi. Obraz, który oglądacie, symfonia, której słuchacie lub aksamitna tkanina, którą głaszczecie, przemawiają wymowniej do waszej wrażliwości niż najlepszy malarski lub muzyczny komentarz krytyczny, albo niż najbardziej doświadczony sprzedawca.

Pewnego dnia w Indiach Budda naucza! na wzgórzu swoich uczniów. Po zakończeniu swojego kazania zerwał kwiat i uśmiechając się powoli obracał go między palcami, Eka, jeden z jego chińskich uczniów, który mówił innym językiem, uśmiechnął się do niego. Budda dal mu kwiat.

Eka, który chociaż nie rozumiał kazania, uchwycił istotę nauki Zen, którą przekazuje się nie słowami, lecz dusza przekazuje ją drugiej duszy! Ja sam również przeżyłem to telepatyczne zjawisko, kiedy spotkałem się z czarnymi afrykańskimi czarownikami i wodzami plemiennymi. Przybycie obcego człowieka wywołuje podejrzliwość.

Co chce tu ten obcy, czego tu szuka, jakie ma zamiary wobec nas, jak spogląda na nas? Jednakże kontakt zawsze jest możliwy. Trzeba tylko zdać pomyślnie egzamin wstępny. Przyjęcie jest bojaźliwe. Siadamy w obszernej chatce u wejścia do wioski. Na przeciwko mnie zajmuje miejsce wódz plemienny, czarownik i starcy.

Częstują napojem. Nie zadają żadnych pytań. Patrzymy tylko na siebie, nie badawczo, w ciszy i długo. Nie ma w tym nic niepokojącego. Mijają minuty, nieraz nawet godziny. Nagle zauważamy, że uśmiechamy się do siebie. Odzywa się jeden ze starców. Zwierzchnik zaprasza, żebym szedł za nim do serca wioski. Teraz już przyjęli mnie. Już wiedzą wystarczająco dużo o tym, jakie mam zamiary wobec nich, o wiele więcej, niż wytłumaczyłbym im to słowami. W ten sposób niemożliwe jest kłamstwo.

About The Author

admin

Leave a Reply