Trzy oddechy na minutę i trzydzieści pięć uderzeń serca — Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Trzy oddechy na minutę i trzydzieści pięć uderzeń serca

1

Kwi

Chociaż celem mojego programu pt. „Czarodzieje” było przedstawienie snu i iluzji, czegoś cudownego i fantastycznego, i niekiedy wykorzystałem przyjęte „triki”, których celem była rozrywka, to jednak mogę państwa zapewnić, że pewne pokazy wcale nie są trikami. Dowodem na to jest powyższy pokaz.

Urządzenia potrzebne do pokazu – zarówno uszczelnioną skrzynkę jak i basen – sporządziłem we Francuskim Towarzystwie Psychotroniki. Guy Coudoux mógł obejrzeć te urządzenia dopiero w momencie transmisji. Nie robił żadnych wstępnych prób. Skontrolował tylko, podane przez siebie, wymiary skrzynki, w której miał się skryć i poprosił mnie, żebym dokładnie mu powiedział, ile czasu musi spędzić pod wodą.

Dla niego joga jest najlepszym środkiem do tego, żeby dotrzeć do prawdy i wszystko poznać. Znając samych siebie i panując całkowicie nad naszym ciałem poznajemy innych i wszechświat w swojej całości.

Joga jest do pewnego stopnia inżynierem materiału ludzkiego. Po to, żeby mógł on przybierać niewiarygodne pozycje ciała i dać się zamknąć w uszczelnionej skrzynce, w pozycji skulonej, jak embion, musi wykorzystać możliwość zwolnienia tempa oddychania i rytmu uderzeń serca. Na tym polega tajemnica.

Normalny człowiek wykonuje na ogół 17 wdechów i wydechów na minutę. Coudoux jest na tyle panem swego oddychania, że potrafi zmniejszyć ilość wdechów i wydechów do trzech-czterech na minutę. Jednocześnie też zmniejsza ilość uderzeń serca. Ludzkie serce uderza 60-B0 razy na minutę. Przy zanurzeniu w basenie, rytm serca jogina zmniejszył się do 35-39 uderzeń na minutę.

W ten sposób może istnieć przy takiej niewielkiej ilości tlenu. Ponieważ w następstwie silnych uczuć nasze oddychanie i rytm serca mogą ulec przyspieszeniu, wobec tego możemy je także podporządkować naszej pełnej kontroli, jeżeli jest to kwestią naszego życia. Udowadnia to Coudoux.

Naturalnie nie ma mowy o tym, żebyście wystawiali się na niebezpieczeństwo i nie przynoszące rzeczywistego pożytku pokazy oddychania, o ile nie jesteście doświadczonymi jogami.

Jakkolwiek byłoby, powróćmy do zapachów i ich wpływu wywieranego na organizm. Wpływ ten jest różny w zależności od tego, czy jest on pochodzenia mineralnego, roślinnego, czy też zwierzęcego. Już teraz zapamiętajcie trzy główne zapachy. Są to: kadzidło, piżmo i tytoń.

About The Author

admin

Leave a Reply