Transmutacja | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Transmutacja

11

Lut

Transmutacja jest to zdolność przekształcania jakiegoś elementu chemicznego w inny element. Uwzględniając konkretne pochodzenie pojęcia możemy powiedzieć, że alchemia jest transmutacją metali.

We wszechświecie wszystko podporządkowane jest temu prawu przekształcania. Wszystko co się rozpoczyna musi mieć swój koniec. Bez tego żebyście musieli coś zrobić, będziecie stratę przemieniać w korzyść i nieszczęście w szczęście. Wystarczy, że zrozumiecie to prawo i przyjmiecie jako podstawową zasadę. Tak więc kamień filozoficzny jest materiałem niegodnym i mglistym, w którym boski duch – którego zarodki nosicie w sobie – nabierze doskonałości w swoim czasie. Zamierzchły alchemik wrzucił do wybranego przez siebie ciała obraz swojej podświadomości i spróbował stworzyć w nim transmutację.

Wy także, biorąc pod uwagę siłę waszej podświadomości, w wybranym według upodobania obrazie duchowym, odzwierciedlicie swoje pragnienia i szarość swojego życia przemienicie na życie błyszczące złotem.

Wy także, tak jak ten młody teolog, o którego śnie wspomina Jung, w swoich poszukiwaniach wspierani będziecie przez dwóch czarodziei. Biały czarodziej jest w czarnym stroju, a czarny w białym.

Ten ostatni przyniesie klucze do raju. Miejcie wiarę, która poruszy góry. Musicie pogodzić ze sobą przeciwstawne pryncypia i postępować dalej po drodze.

About The Author

admin

Leave a Reply