Szczęście | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Szczęście

16

Kwi

Wydaje się, że bardzo trudno określić szczęście. Czy szczęście ma jedyną formę, czy może więcej? Czy szczęście jest tylko brakiem nieszczęścia? CZy może nie? Ja sądzę, że szczęść jest tyle, ile jest ludzkich żyć. Każdy ma własne określenie szczęścia, odpowiednio do głębokości osobowości. To czego w pewnym momencie waszego życia bardzo pragnęliście odpowiada głębokiej potrzebie waszego bytu i tę potrzebę trzeba zaspokoić. W każdej chwili życia szukajcie szczęścia, własnego szczęścia. Nie rezygnujcie z niego. Walczcie o nie.

Po to, żebyście mogli zakończyć wasze pokojowe zmagania, wskażę wszystkie środki stojące do waszej dyspozycji. Według upodobania wybierzcie jeden, drugi lub kilka środków, i w końcu taki, który zrealizuje rzeczywiście najgłębsze wasze pragnienia.

Jesteście obecnie nieszczęśliwi? Natychmiast możecie zaczerpnąć pocieszenie z tego, że im większe nieszczęście, tym większe będzie szczęście. Mówię to nie przypadkowo i nie dlatego, żeby wam sprawić radość. W sumie wyrażam prawo, które wiąże się z pojęciem dwoistości.

Pomijam teraz tutaj różne pojęcia filozoficzne, moralne i religijne. Chcę mówić o negatywnych uczuciach, które nie dopuszczają do szczęścia i sukcesów. Rzadko się zdarza, żeby u innych wszystko było białe, albo czarne. Kiedy prowadzicie z kimś dyskusję sądzicie, że tylko wy macie rację, że inni mylą się.

Wasza energia wyczerpuje się w tym, że chcecie przekonać przeciwnika o tym, że tylko po waszej stronie jest prawda. Jakkolwiek duże będą wasze wysiłki i z jakąkolwiek siłą przekonywania będziecie mówić, wasz przeciwnik pozostanie przy swoim stanowisku, gdyż – chociaż nie zauważyliście – wpadliście w pułapkę dobra i zła.

Można jej uniknąć tylko w jeden sposób, należy odrzucać myśl, że zawsze racja jest wasza. Odkładając na bok pojęcie prawdy i nieprawdy, odkładacie na bok niezdecydowanie, które paraliżuje waszą działalność.

Zdarza się, że w stosunku do siebie stosujecie pojęcie dobra i zła, pytając się siebie: „Czy dobry będzie mój wybór?” Takie nastawienie opóźnia wasze decyzje. Raz i na zawsze miejcie tę świadomość, że idealność nie istnieje. Nie podejmujcie decyzji dobrej lub złej. Po prostu decydujcie inaczej.

About The Author

admin

Leave a Reply