Świat czarów

, ,

Świat czarów

18

Cze

Jeżeli przesiąkliście już tym wszystkim, co wyraziłem dotychczas, to rozpoczęliście dehipnotyzowanie i de- kondycjonowanie samych siebie. Nowe i zdrowe przyzwyczajenia weszły w miejsce tych, które powoli niszczyły was.

Odnajdźcie natychmiast na nowo prostotę i radość małego dziecka, którego oczy otwierają się szeroko na odkrywany świat. Wy także, naturalnie w normalnych warunkach, macie wszelkie powody do zdumienia. Wy także musicie urodzić się na nowo, żeby odkryć nowe życie i na nowo stworzyć siebie.

Jeden, tylko jeden jedyny dzień poświęćcie na to, żeby być ,,innymi”. Tę uwagę, z którą śledzić będziecie wszystkie swoje codzienne ruchy, wszystkie czynności i wszystkie swoje myśli, później w ciągu całego dnia będziecie mogli stosować bez żadnego wysiłku.

Rozejrzyjcie się wokół siebie. Nie widzicie nic co moglibyście podziwiać? Gdziekolwiek patrzycie, widzicie tylko kwaśne fizjonomie i szare mury? Prasa, radio i telewizja donoszą codziennie o nieszczęściach i nędzy? Tak, to jest prawda. Jednak nie pozwólcie manipulować waszymi umysłami. Działajcie. Odzyskajcie wolność swoich myśli.

Zaobserwujcie te cuda, które stworzyła natura. Napełnijcie się pięknem świadczonym przez naturę. Zachwycajcie się słońcem, które na wodzie odbija złote pasma, albo w letni wieczór światłem księżyca.

Idźcie na wystawę obrazów i podziwiajcie wystawione tam malowidła. Czytajcie wiersze. Jeżeli napełnicie siebie ładnymi rzeczami, to „wymyjecie” z umysłów wszystkie te brudy, które doniosły środki przekazów o wojnach, rewolucjach i przestępstwach.

To nie wyklucza waszego współczucia dla cierpiących. Wasze uczucia na widok kłopotów innych ludzi niech nie będą negatywne. Jeżeli reagujecie uczuciami negatywnymi, nie możecie przyjść im z pomocą.

Ich wiarę w samych siebie i w ich los możecie zwrócić im, przez zasianie wiary w lepszy świat, w którym istnieje piękno i czary. Poprzez pewnę osmozę, piękno, które odkryliście nowym spojrzeniem, stwarza w was zaczarowany świat.

Łatwiej możecie realizować swoje plany, osiągać swoje ideały oraz przeżywać życie, jakiego pragniecie. Jeżeli będziecie się przywiązywać do cudownej strony otoczenia wyeliminujecie na zawsze zwątpienie i nudę. Będziecie ufni, pewni siebie i pogodni.

Nie jesteście pogodni? Nie rozumiecie dlaczego dobry jest taki stan ducha, który życie widzi w różowym kolorze? Znaczenie tego wyjaśnię wam na następnych stronach tej książki.

About The Author

admin

Leave a Reply