Sugestia

akcesoria promocyjne , ,

Sugestia

5

Kwi

Sugestia jest najlepszym sposobem oddziaływania na waszą podświadomość. Nie należy mylić jej z łatwowiernością, z tą niedoskonałością, która wszystko może nam wmówić, cokolwiek tylko mówią.

Chociaż w różnej mierze podatni jesteśmy na sugestie, to jednak wszyscy ulegamy wpływom.Nie wierzcie jednak, że jest to wada. Przeciwnie, jest to taka właściwość, dzięki której możemy się udoskonalać. Jeżeli jesteście w lekkiej hipnozie, to stajecie się bardziej podatni na sugestie, niezależnie od waszego stopnia podatności na sugestie.

Przeprowadzany na samych sobie „odbiór” sugestii, będzie tym lepszy, im częściej będziecie go powtarzać. Tę zasadę wykorzystuje reklama, czy to pisana, ustna, czy też telewizyjna. To co teraz powiem, z pewnością wy już zaobserwowaliście.

W roztargnieniu czytacie, albo słuchacie wiadomości reklamowych, aż któregoś dnia jedna z nich zadziała na was. Dlaczego? Prawdopodobnie w danej chwili reklamowany produkt odpowiedział na wasze zapotrzebowanie, które wcześniej jeszcze nie sformułowało się wyraźnie w waszej świadomości. I gwałtownie staje się wrażliwe na wiadomość reklamy.

Podświadomość potrzebuje czasu na przyjęcie jakiejś sugestii i uczynienia jej skuteczną. Wasze sugestie będą bardziej skuteczne, jeżeli sformułujecie je obrazowo i kiedy w waszych umysłach wykształcicie cel, do którego chcecie dotrzeć.

Jeżeli chcecie osiągnąć jak najlepsze wyniki, nie dawajcie waszej podświadomości naraz zbyt wielu próśb. To byłoby podobne do sytuacji, w której podajecie taksówkarzowi jednocześnie kilka adresów. Jak możecie wówczas oczekiwać od niego, że zawiezie was w jedno miejsce? Wybierzcie to, co jest najbliższe waszemu sercu, najbardziej wypieszczone pragnienie i wytrwajcie przy tym, aż do osiągnięcia wyniku. Później można przejść do następnego.

About The Author

admin

Leave a Reply