Sugestia - rozwinięcie | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

Opakowania papierowe , ,

Sugestia – rozwinięcie

20

Lut

Postępowanie Emila Coue, polegające na stałym powtarzaniu tej samej sugestii, początkowo miało zasłużony sukces, później pod wpływem kilku złośliwych lub po prostu nieświadomych umysłów, wyszło z użycia.

A przecież Emil Coue był jednym z pierwszych psychologów, którzy poważnie studiowali ogromne oddziaływanie sugestii. On odkrył również prawa odwróconej sugestii. Co oznacza, że negatywne myśli i wątpliwości działają przeciwko pożądanemu wynikowi.

Żeby lepiej zrozumieć to prawo, zobaczmy jeden przykład. Jeżeli używacie słowa „próba”, to rozumie się w nim także słowo „porażka”. Kiedy mówicie w sobie: „Spróbuję to, czy tamto”, to dajecie sobie również negatywną sugestię: „Spróbuję uzyskać sukces, ale nie jestem pewien sukcesu”.

Tak więc, jeżeli chcecie, żeby wasze działanie było ukoronowane sukcesem, zacznijcie od wyeliminowania słowa „próba” z waszego słownictwa. Prawo odwrotnego działania przedstawię jeszcze na drugim przykładzie. Kiedy nie nadchodzi sen, myślicie o tym, że nie będziecie mogli usnąć. Dajecie sobie negatywną sugestię i sen tym bardziej nie nadejdzie. Kiedy wasz umysł uwolni się od tej myśli, wtedy będziecie mogli usnąć.

W sugestii nie odgrywa roli wola, tylko wyobraźnia. Jeszcze raz powtórzę, że musicie zrzec się wszelkiego wysiłku. Rozluźnijcie się. Rozluźnijcie swoje myśli. Pozwólcie im swobodnie płynąć, jak potok zasilany z wyzyskującego źródła, który na swojej drodze zapładnia ziemię.

Zasiejcie w tę zapłodnioną ziemię wszystkie swoje pragnienia. I kiedy za pomocą siły waszych myśli dojrzeją, musicie już tylko zbierać plon. Bądźcie pewni tego, że wasze plony przewyższą najbardziej śmiałe nadzieje. W tym tkwi cudowna tajemnica. Odwaga i zaufanie. „Odwaga, jeszcze raz odwaga i zawsze odwaga!”

About The Author

admin

Leave a Reply