Strach

, ,

Strach

7

Kwi

Strach wiąże się głównie z gniewem, zazdrością, niepowodzeniem i tchórzostwem.Jeżeli uda się wam zlikwidować strach, to za jednym razem uporacie się ze wspomnianymi powyżej czterema negatywnymi uczuciami.

Odczuwacie strach dlatego, że podejrzewacie niebezpieczeństwo. Może to być następstwem jakiegoś zapomnianego, złego doświadczenia, podobnie do reakcji wywołanych strachem, które występowały u psa Pawłowa w momencie usłyszenia dzwonka.

Wcześniej dźwiękowi dzwonka towarzyszyło porażenie prądem. Później, mimo tego, że nie było porażania prądem, pies reagował tak samo, jak przy porażaniu prądem – jego oddychanie stawało się dyszeniem, odmawiał pokarmu i stawał się agresywny. Strach fizycznie objawia się: w napięciu mięśni, wysychaniu jamy ustnej, szczękaniu zębami, silnym poceniu się, kurczu jelit itp.

Rozum dyktuje wam, żeby uciec od tego, czego się boicie, jednakże człowiek w takim momencie staje się jakby sparaliżowany i nie może nawet poruszyć się. Stały strach, który jest przeszkodą w wykorzystaniu waszych możliwości dla osiągnięcia sukcesu, możecie pokonać przez stworzenie łączności z waszą podświadomością.

About The Author

admin

Leave a Reply