Sen to uprzywilejowany informator — Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Sen to uprzywilejowany informator

5

Maj

Sen jest nieocenionym źródłem informacji do kierowania naszym życiem wewnętrznym. Nieskończone jest bogactwo jego symboli. Wyraża siebie przekraczając wszelkie ograniczenia i cenzury, co czyni go wartościowym. Według Junga sen umożliwia zagłębienie się w podświadomość kolektywu.

Według Freuda sen jest bezpośrednim wyrazicielem psychiki jednostki. Jeżeli nauczycie się interpretować sen, to może on stać się najlepszym łącznikiem pomiędzy świadomością i podświadomością.

Ze snem możecie żeglować w świat wyobraźni i mogę zapewnić, że kierować was będzie do strzeżonego portu, omijając mielizny i skały. Zróbcie to, co ja. Po przebudzeniu opiszcie swoje sny, wtedy kiedy macie je jeszcze świeżo w pamięci. Zawierają one wewnętrzne przewodniki, które mówią prawdę, jeżeli zadacie sobie trud wysłuchania ich.

Przekonacie się, że wasze sny prawie zawsze mówią o problemach dotyczących waszego życia. Wtedy można je interpretować, kiedy odczytaliście ich system symboli, wiążący się z waszym życiem.

Jednakże są czymś więcej niż prostym przekładem przeżyć. Dotyczą problemów samej psychiki czy to ogółu, czy też jednostki. Pod koniec XIX wieku Bergson zrehabilitował intuicję, to bezpośrednie, pozbawione pośrednictwa argumentacji i natychmiastowe poznanie prawdy podczas snu, kiedy ta prawda ucieka z podświadomości. Nasze życie jest pełne sennych obrazów, co umożliwia przekraczanie naszych granic i stawanie oko w oko z tajemnicami bytu.

Sny, czy uznamy je za przeczucia telepatyczne, czy też za odkrywców naszych czynów, potrafią także pokazać dobrą drogę, którą należy podążać. One przynoszą nieznane dane, ten element mozaiki, który brakował do tego, żeby z naszego życia stworzyć wiążącą się wspaniałą całość.

About The Author

admin

Leave a Reply