Sen to uprzywilejowany informator część 2 | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Sen to uprzywilejowany informator część 2

2

Maj

Dawniej ludzie przypisywali snom istotne znaczenie. Sny były często przedmiotem obrzędów religijnych. Powtarzające się sny mają największe znaczenie dla przebiegu naszego życia.

W przeciwieństwie do tego, co sądzili nasi przodkowie, którzy uważali, że sny są zawiadomieniami przychodzącymi z zewnątrz, dziś już wiemy na pewno, że są odkrywcami naszej podświadomości.

Już w II w. przed naszą erą, słynny interpretator snów, Artemidoros, mówił o snach alegorycznych. Jeżeli chodzi o sny-przeczucia, to najczęściej ukazują się „wprost”. Jung opisuje wiele przypadków, w których ludzie w ten sposób dowiadują się o niebezpieczeństwach, które rzeczywiście później zdarzały się w ich życiu.

To co teraz nas interesuje, to funkcja wstępnej sygnalizacji snu, czyli antycypacja przyszłej, świadomej aktywności. Według Junga z prognostycznego punktu widzenia, sytuacja snu jest o wiele bardziej korzystna niż świadomości.

Czy można w ten sposób uzyskać informację o istniejącej, czy też o mającej nastąpić chorobie? Chcę, żebyśmy razem to zbadali w tym rozdziale, w którym będę zajmował się zdrowiem.

Jeszcze raz proszę i podkreślam, żebyście państwo zapisywali wasze sny, nie tylko po to, żeby je pamiętać, ale także dlatego, że to umożliwi wam lepsze wprowadzenie ich do świadomości i zrozumienie ich.

I nie zapominajcie ustawić swoje łóżko jak najdokładniej w kierunku magnetycznej północy. Wasze sny będą znacznie lepszej jakości. Dlaczego? Ziemia jest sporym magnesem napełnionym elektrycznością i ani państwo, ani ja nie możemy wydobyć się spod jego wpływu.

Przez dobre – w kierunku północy – ustawienie waszego łóżka powiększycie swój magnetyzm. Ten magnetyzm będzie bardzo ważny po to, żebyście przyciągali, do siebie wszystko co najlepsze z życia.

About The Author

admin

Leave a Reply