Regresja w stanie hipnotycznym | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Regresja w stanie hipnotycznym

9

Kwi

Regresja następuje w głębokiej hipnozie i umożliwia w teraźniejszości przeżycie na nowo przeszłości, zagłębionej w podświadomości. Nie każdy potrafi dojść do głębokiej hipnozy, która umożliwia analizę, bez psychoanalityka. Tą analizą może kierować również i obca osoba, ale sami także możemy ją prowadzić.

Swój stan hipnozy możecie pogłębić przez sugerowanie sobie, żeby zapadać się głębiej, jeszcze głębiej, do wystarczająco średniego stanu. Tutaj także ważne jest to, żeby nie wysilać się. Przez stopniowe ćwiczenia możecie dotrzeć do pożądanego stanu.

Szczegółowa regresja w stanie hipnotycznym umożliwia wam to, żebyście lepiej poznali samych siebie i z większą pewnością dowiedzieli się co wam odpowiada, żebyście mogli poprawić obecne warunki waszego życia i zrealizować pełną gotowość do szczęścia.

W pierwszym okresie możecie przeżyć na nowo takie sceny, które niedawno przydarzyły się wam. Zobaczycie siebie, jak wykonujecie ruchy odpowiadające przeżytej sytuacji, usłyszycie wypowiedziane słowa i poczujecie zapachy, które wówczas wciągaliście do nosa. I tak na przykład możecie przeżyć na nowo jakąś wycieczkę poza miasto, albo posiłek spożyty na łonie natury.

Przytoczcie podane wówczas dania, posłuchajcie rozmowy waszych przyjaciół i rodziny, usłyszycie jak śmieją się. Wdychajcie zapachy przepełniające las i podziwiajcie błękit nieba nad waszymi głowami, widoczny pomiędzy gałęziami drzew.

Powoli, podczas późniejszych zajęć będziecie mogli sięgać wstecz do jeszcze wcześniejszych okresów. Na nowo będziecie mogli przeżyć zapomniane chwile z waszego dzieciństwa, na przykład te, które zagłuszyliście, bo zraniły waszą duszę.

Po to, żeby wyłaniające się z pamięci nieprzyjemne sceny nie były bolesne, wyobraźcie sobie, że jesteście tylko ich widzami. Nigdy nie zapominajcie dawać polecenia sobie, że trzeba powrócić do teraźniejszości. W celu zatrzymania regresji i przebudzenia się, należy postępować tak samo, jak przedstawiłem to uprzednio.

Musicie wiedzieć, że w wywoływaniu hipnozy jest kilka etapów, które zawarte są pomiędzy czujnością, a głębokim transem. Skala Davisa i Husbanda opisuje następujące etapy.

About The Author

admin

Leave a Reply