Regresja w stanie hipnotycznym - dalszy opis — Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Regresja w stanie hipnotycznym – dalszy opis

20

Maj

Stan hipnoidalny możemy uznawać za pierwszy etap. Można go przyrównać do tego, co przeżywa się podczas ćwiczenia relaksacyjnego. Stan lekkiego transu można rozpoznać z katalepsji oczu i kończyn. Katalepsja jest takim stanem, w którym odczucia zewnętrzne i zamierzone ruchy ulegają zawieszeniu.

W stanie średniej hipnozy następuje częściowy zanik pamięci, pohipnotyczny brak wrażliwości, następnie zmiany osobowości, pohipnotyczne sugestie, w końcu kinetyczne, czyli ruchowe iluzje oraz całkowita utrata pamięci.

Cechy charakterystyczne głębokiego transu są następujące: zdolność otwierania oczu bez przerywania transu, urojone sugestie pohipnotyczne, chodzenie we śnie, pohipnotyczne halucynacje wzrokowe i słuchowe, pohipnotyczna utrata pamięci oraz nadmierna wrażliwość.

Te sugestie, które są wam potrzebne dla osiągnięcia waszych celów, możecie wykonać z powodzeniem w pierwszym etapie hipnozy, to znaczy w stanie hipnoidalnym, który możliwie najpełniej odpowiada stanowi fizycznej relaksacji.

Nie jest ważne to, żebyście szli dalej, jeżeli czujecie, że nie jesteście do tego zdolni, lub uważacie, że pogłębienie transu nie jest dla was pożądane. W tym przedmiocie wy sami jesteście jedynymi panami i najlepszymi doradcami, o tym zawsze musicie przekonywać samych siebie.

W jakiej mierze podatni jesteście na sugestie? Podatność na sugestię jakiegoś podmiotu, można zmierzyć różnymi bardzo prostymi sposobami. Najbardziej znanym sposobem jest położenie ręki na jego plecy wtedy, kiedy znajduje się on w pozycji stojącej i mówienie mu: – Będziesz czuł, że jakaś siła ciągnie cię do tyłu. Nie sprzeciwiaj się jej. Nie bój się, jeżeli będziesz upadać, złapię cię.

Potem powtarzajcie nawet wielokrotnie: „Upadasz. Ciągnę cię do tyłu”. I znowu jeszcze raz: „Upadasz, upadasz” Jeżeli wy przeprowadzacie test na innej osobie, to odciągnijcie gwałtownie rękę, a zobaczycie, że testowana osoba zachwieje się.

Kiedy to osiągniecie, zasugerujcie zdecydowanym głosem te same nakazy: „Upadasz, padniesz do tyłu. Jeżeli będziesz upadać, to cię złapię”. Oczywiście musicie umieć złapać tę osobę, na której przeprowadzacie doświadczenie. Jeżeli chcecie zmierzyć własną podatność na sugestie, to musicie kogoś poprosić, żeby przeprowadził z wami to postępowanie.

About The Author

admin

Leave a Reply