Pesymizm i świadomość winy — Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Pesymizm i świadomość winy

22

Lut

Pesymizm i świadomość winy również wiążą się ze sobą. One prowadzą was prosto do porażki i do braku pewności siebie. Jeżeli jesteście pesymistami, czujecie się odpowiedzialni za zaistniałe wydarzenie. Boicie się jutra.

Jeżeli gnębi was poczucie winy, czujecie się winni za jakieś przeszłe wydarzenie. W każdym przypadku nastawiliście się w jednym kierunku, albo w stronę przyszłości, albo przeszłości.

Przyjmijcie do wiadomości, że w ten sposób marnotrawicie swoją energię, która jest tak bardzo potrzebna wam, żebyście mogli spojrzeć w oczy jedynej rzeczywistości, obecnej chwili.

Musicie zdawać sobie z tego sprawę, że udręki, wiążące się z przeszłością lub przyszłością oraz wyni kający z nich strach nie przeszkodzą światu, żeby dobrze lub źle, szedł własną drogą.

Przynajmniej nie schodźcie z jego drogi. Jeżeli za wszelką cenę chcecie niepokoić się, to macie do tego prawo, gdyż jesteście wolni. Tylko, żeby to potem służyło konstruktywnemu celowi.

Nie wpadajcie w samoudręczanie się z powodu porażki. Wyciągnijcie wnioski z przeszłych negatywnych zachowań, żeby więcej nie powtórzyły się. W ten sposób wyrzucacie z pokładu świadomości winy i z pełnym spokojem możecie płynąć statkiem po spokojnych wodach. Poznaliście różnice pomiędzy naukami płynącymi z przeszłości i z wyrzutów sumienia. Skończcie z pesymizmem!

Usuńcie chroniczne uczucie strachu, strachu przed chorobą, przed bezrobociem, przed brakiem pieniędzy, przed tym, że nikt was nie kocha. Weźcie silną ręką za koło steru i nie dręczcie się z powodu przeszłych lub mających nastąpić nieszczęśliwych wydarzeń. Jedyną przewodnią zasadą niech będzie „tu i teraz”.

About The Author

admin

Leave a Reply