Nienawiść | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

www.nowapozycja.pl/tworzenie-stron , ,

Nienawiść

25

Cze

W jaki sposób nienawiść wiąże się ze strachem? Nienawidzicie kogoś z otoczenia, gdyż czujecie, że przez tego kogoś jesteście nieszczęśliwi. Denerwuje was on, czujecie się przez niego przygnębieni i straciliście pewność siebie. Macie rzeczywistą psychiczną alergię na niego.

Muszę powiedzieć, że tego rodzaju „alergia” występuje tylko w stosunku do tych osób, z którymi jesteście związani uczuciowo. Jakkolwiek było, żyjąca w was nienawiść wywołuje refleksje strachu i chcecie uciekać.

Niekiedy rzeczywiście niemożliwa jest ucieczka przed kimś, kto wywołuje w was takie uczucie nienawiści, gdyż warunki nie pozwalają na to. Drżycie przed tym, że nie możecie uwolnić się od obciążającego was oddziaływania. Przyjmijcie poniższą prawdę. „Uciekamy nie dlatego, że boimy się. Dlatego boimy się, że uciekamy”. Balsam macie pod ręką. Nie uciekajcie, nawet w myśli. W ten sposób odganiacie strach. Jeżeli wyzwolicie się ze strachu, nie będziecie więcej nienawidzić.

Pozostaniecie takimi, jakimi byliście, tylko, że uprzednio negatywne uczucia nie pozwalały wam mieć pełnej świadomości, że jesteście wolnymi istotami, które potrafią kierować swoim życiem według swojego upodobania, w pożądanym kierunku dla pełnej i całkowitej realizacji swoich pragnień.

W tym celu, na kartkach tej książki będę z wami dotąd, aż zamknąwszy książkę staniecie na własnych nogach, potraficie podążać w kierunku sukcesu. Do tego czasu wbijcie sobie dobrze do głowy, że nikt, ale to nikt nie może zaszkodzić wam, chyba że sami pogodzicie się z tym.

Uczuciowo odizolujcie się od tych, którzy czynią was chorymi. Nie przyjmujcie ich do wiadomości i nie sprzeciwiajcie się im. Zastosujcie technikę judo, pozwólcie żeby rozmach przeciwnika nabrał znaczenia po to, żeby później wykorzystać go przy przerzuceniu przeciwnika przez ramię.

Niech ich drwiny, obraźliwe słowa i drażniące zachowania przechodzą obok, bez dotknięcia was. „Ci, którzy przeklinają podobni są do tych, którzy sypią popiół na wiatr. Popiół z powrotem obsypuje ich i oślepia”.

Wykorzystajcie także litość, żeby pokonać swoją psychiczną alergię. Przekonajcie samych siebie o tym, że ten kto sprawia wam cierpienie w rzeczywistości sam jest człowiekiem nieszczęśliwym, o negatywnym nastawieniu. On sam też cierpi i nie zna drogi, która wyprowadziłaby go z jego kłopotów. Za to wszystko czyni was i innych ludzi odpowiedzialnymi. Nie róbcie tak jak on. Zrozumcie go i pożałujcie. Wyobraźcie sobie, że macie do czynienia z człowiekiem chorym umysłowo, któremu należy tylko współczuć.

Przyjmijcie swoje obecne życie i otaczających was ludzi takimi, jakimi są. Nie sprzeczajcie się. Przyjmijcie do wiadomości prawdę. Musicie postępować naprzód razem z rzeczywistością.

About The Author

admin

Leave a Reply