Naturalny sen i podświadomość

, ,

Naturalny sen i podświadomość

1

Sty

Przy hipnozie niektórzy autorzy mówią o przedśnie teraz przejdę do tego. Chociaż można było zaobserwować niektóre podobieństwa o charakterze fizjologicznym, to jednak są one dyskusyjne, podczas gdy podobieństwa o charakterze psychologicznym na ogół uznawane są przez wszystkich.

Taka była opinia Freuda. I w naszych czasach również większość psychoanalityków ma takie zdanie. Nie zajmując stanowiska sądzę, że spokojnie można stwierdzić,że podobnie do tego możemy słuchać naszej podświadomości, tak jak to się dzieje w stanie hipnotycznym.

Mówiąc o naturalnym śnie kto nie znałby tego mądrego powiedzenia ludowego, że „sen jest najlepszym doradcą”, które w waszym życiu z pewnością nie raz sprawdziło się. Ponieważ jesteśmy w ścisłym związku z naszą podświadomością, kiedy jesteśmy czujni, nasza podświadomość zna te odpowiedzi, które tym bardziej pozostają dla nas nieznane, im bardziej intensywnie szukamy ich z pełną świadomością i logiką.

Dlaczego? Dlatego, że brakuje tych elementów, które nie mogą dotrzeć do naszej świadomości. Jeżeli chcecie rozwiązać jakiś problem, to przed zaśnięciem zadajcie pytanie waszej podświadomości i powierzcie jej znalezienie rozwiązania.

Może nie otrzymacie odpowiedzi już na drugi dzień przy przebudzeniu, ale jeżeli pytanie powtarzać będziecie przez kilka dni, to możecie być pewni, że odpowiedź będzie. Postępujcie konsekwentnie. Zaufajcie odpowiedzi, którą dała podświadomość, gdyż co mówi jest prawdą. Wasza podświadomość nie zna spokoju snu. Często we śnie ujawnia się to, o czym teraz będę mówił.

About The Author

admin

Leave a Reply