Nasz mózg ma dużą władzę nad naszym ciałem — Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Nasz mózg ma dużą władzę nad naszym ciałem

23

Mar

Człowiek w takim samym stopniu zdolny jest uczynić siebie chorym, zabić siebie, jak i uzdrowić. Ta siła jest w nas i stoi do naszych usług. Nowoczesna nauka lekarska ponownie odkrywn. ją pod nazwą „psychosomatyczna”. Sam Chrystus przypisuje cuda człowiekowi. Tak powiada do paralityka: „Wstań i idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.

Żeby przekonać was, pomyślcie na chwilę o przypadkach ciąży urojonych. Myśl zagnieżdżona w mózgu staje się organiczną rzeczywistością. Ukazują się wszystkie fizyczne objawy ciąży. A to tylko jest iluzja, wyobraźnia i sugestia.

Jeżeli samosugestia umożliwia jednostce, żeby sama kontrolowała tak bardzo skomplikowane mechanizmy fizjologiczne, to łatwo możemy przyjąć, że możliwa jest kontrola bólu. Ból istnieje, ale stworzone o nim wyobrażenie, niepokój i napięcie nerwowe wzmacniają go.

W Kopenhadze w 1850 roku grupa lekarzy przeprowadziła bezlitosną próbę. Lekarze ci poprosili, żeby wydano im jednego skazanego na śmierć więźnia, z zastrzeżeniem sobie prawa zabicia go sugestią, dla celów naukowych, jednocześnie ratując go przed nikczemną śmiercią przez łamanie kołem.

W tym celu zawiązali mu oczy grubą chustką, żeby nic nie widział. Małe strzałki wkłuto mu w ręce i nogi. Jednocześnie minimalnie otworzono krany, znajdujące się w pobliżu niego, tak że woda tylko wąziutkim strumieniem, po kropelce sączyła się.

Przerażony skazaniec myślał, że przecięto mu żyły i że z nich sączy się krew. Paraliż serca wykończył go, umacniając prawdę ludowego powiedzenia „umiera ze strachu”. Jeżeli przyjęte przez mózg wyobrażenie jest w stanie wywołać śmierć, naturalnie jest także w stanie uzdrawiać.

About The Author

admin

Leave a Reply