Muzyka i jej dobroczynne działania

, ,

Muzyka i jej dobroczynne działania

4

Mar

W Stanach Zjednoczonych i Japonii muzykę wykorzystuje się dla zwiększenia wydajności pracy pracowników biurowych. Łagodzi ona monotonię ich pracy i usuwa wynikające z niej zmęczenie. Muzyka rozlegająca się supermarketach zwiększa sprzedaż.

W jaki sposób działa muzyka? Po prostu za pośrednictwem systemu nerwowego i mięśni. Jej działanie podobne jest do działania środka uspokajającego. Rozluźnia jej słuchacza. Zwiększa jego energię i chęć do działania.

Muzyka jest nie tylko przyjemnością, ale może również dać prawdziwe kondycjonowanie. Jeżeli muzyka jest w harmonii z tym, co chcecie osiągnąć, to zachowuje się tak, jak prawdziwy magnes. Czyni was „Magnesem”. Widocznie muzyka „napełnia korę mózgową”, tak jak poszczególne dźwięki. Później jeszcze powrócę do omówienia ich znaczenia.

Uczeni badali działanie muzyki. Wykazali, że zmienia ona krzywą EKG. Jeżeli muzyka jest klasyczna i powolna, to przyczynia się do stanu hipnotycznego i do rozluźnienia mięśni. Szybkie rytmy, na przykład jazz albo rock mają działanie ożywiające.

W lecznictwie i w stomatologii muzyka w połączeniu z relaksacją umożliwia leczenie chorych bez znieczulania. Jej działanie jest udowodnione w seksuologii dla pokonania pewnych zahamowań.

Nawet zwierzęta i rośliny nie są nieczułe na muzykę. Mogą reagować negatywnie lub pozytywnie na fale głosowe ich środowiska. Religie i różne bractwa zawsze wykorzystywały muzykę dla kondycjonowania swoich wyznawców. Muzyka przemawia bezpośrednio do duszy, bez słów, dlatego jej działanie jest tak silne.

Kiedy stworzycie swoje nowe życie przy pomocy zobrazowanych myśli będziecie także tak bezpośrednio „rozmawiać” ze swoją podświadomością i dlatego osiągniecie najlepsze wyniki.

About The Author

admin

Leave a Reply