Musicie być szczęśliwi i zadowoleni w ramach obecnego bytu. | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Musicie być szczęśliwi i zadowoleni w ramach obecnego bytu.

11

Kwi

Przede wszystkim moim dążeniem jest to, żeby umożliwić wam inne życie. Praktykowanie siedzącej medytacji Za-Zen musi być dla państwa raczej przeżytym doświadczeniem, niż filozofią, chociaż nie mam zamiaru rozdzielać tych dwóch elementów. W Zan- -Zenie należy postępować tak samo jak w relaksacji.

Nie przy pomocy przybliżenia umysłowego osiągniecie pewien stan świadomości, ale przez całkowite rozluźnienie ciała dojdziecie do „satori”, do hinduskiej „nirwany”, do chrześcijańskiej ekstazy. W ten sposób bez wysiłku wasze błędne pojęcia znikną same z siebie.

Kluczowe słowo: bez wysiłku! Pamiętajcie o tym! Jak w każdej medytacji, czy w każdym dekondyc- jonującym albo dehipnotyzującym postępowaniu nie musicie nic szczególnego robić.

Wystarczy tylko „siebie ustawić na miejsce”. Pomyślcie o tym! Taisen Deshimaru europejski krzewiciel Zenu tak określił Za-Zen: „Zatrzymanie myśli odbywa się automatycznie tak, że nawet nie zauważamy tego. Nie trzeba chcieć zatrzymania myśli, bo to już jest myślenie…” „Kiedy pozycja ciała Za-Zen jest właściwa, napięcie mięśni przechodzi na pożądaną powierzchnię podświadomości. W swojej głębi możecie zrozumieć kim jesteście i co jest waszym życiem.” „Póki my wolno i silnie wykonujecie wydechy, świadome myślenie samo z siebie zatrzymuje się, a rozbudza się podświadomość.” Widzicie, jakie ważne jest również i tu oddychanie! Reasumując myśli Taisen Deshimaru można powiedzieć, że „wglądacie” we własną naturę, albo przytaczając aforyzm Nietschego „Możesz stać się tym, kim jesteś rzeczywiście”.

About The Author

admin

Leave a Reply