Kuglarstwo | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Kuglarstwo

24

Cze

Bardzo istotną sprawą jest odwrócenie uwagi widza. Na przykład iluzjonista robi tak, jakby przekładał przedmiot do prawej ręki, podczas gdy w rzeczywistości przedmiot ten pozostaje w lewej ręce. Zamknięta prawa pięść oddala się od lewej ręki, tak jakby rzeczywiście w niej znajdował się przedmiot, podczas gdy lewą pięść odwróconą do siebie pokazuje publiczności tak, żeby ona nie mogła zobaczyć ukrytego przedmiotu.

Jest to zasada tego fortelu. Jakkolwiek sprytnie przeprowadzilibyśmy ten trik, nie wzbudzi on pożądanej iluzji, jeżeli iluzjonista nie śledzi spojrzeniem tej ręki, w której powinien być przedmiot.

Ta psychologiczna część triku jest ważniejsza niż sam fortel. Przeanalizujmy proces myślenia i wynikające z niego wnioski! Polityk w swojej wypowiedzi, czy adwokat w swojej mowie obronnej potrafi odwrócić uwagę od rzeczywistego przedmiotu sporu po to, żeby mieć wygraną sprawę żeby konkretną argumentacją przekonać o swojej racji, chociaż ta argumentacja w rzeczywistości zupełnie, albo nie całkowicie, odpowiada zamierzonemu do osiągnięcia celowi, jednakże – i to jest istotne – wywołuje taką iluzję, jakby mówił na temat i to bardzo wyczerpująco.

Wielokrotnie zdarza się tak, że polityk w czasie dyskusji mówi to co chce powiedzieć i tylko to, o czym chce opowiedzieć – starannie sformułowaną argumentacją – zamiast, żeby odpowiadać na pytania partnera, które wprawiają go w zakłopotanie.

Jeżeli jest on sprytny, to odpowiedź zaspokaja słuchaczy, którzy nawet nie spostrzegają tego, że mówca skierował dyskusję na dogodne dla niego tory.

About The Author

admin

Leave a Reply