Hipnotyzujcie siebie na luzie — Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Hipnotyzujcie siebie na luzie

1

Sty

Kiedy już wybraliście odpowiednio powolną i monotonną muzykę będziecie mogli łatwo rozluźnić się. Już oddychacie spokojnie i wolno, zupełnie naturalnie. Łączące się z tym rozluźnienie mięśni pozwala na niewielkie posunięcie się do przodu.

Oczy utkwione są w błyszczący przedmiot. Teraz już jesteście całkowicie rozluźnieni i spokojni. Sugerujcie waszym powiekom, żeby stawały się coraz bardziej ociężałe. Powtarzajcie w sobie te sugestie do pożądanego wyniku, aż wasze powieki zamkną się.

Teraz już możecie zapomnieć o błyszczącym przedmiocie, który pomagał wam w skoncentrowaniu myśli, żeby wasza uwaga nie była rozproszona. W celu osiągnięcia hipnozy używajcie kluczowego słowa (przypomnijcie sobie kluczowe słowo, mantrę, która była stosowana w medytacji transcendentalnej).

Na przykład dajcie sobie rozkaz: „Rozluźnij się natychmiast!” Wybrane słowo powtarzajcie zawsze spokojnie, tak długo, aż poczujecie, że wasze mięśnie stają się zwiotczałe, a oddychanie staje się głębokie.

Wasze ciało całym ciężarem naciska na łóżko lub fotel. Teraz już jesteście całkowicie rozluźnieni i spokojni. Osiągnęliście już pierwszy stopień, który przygotowuje was do stanu hipnotycznego. Już trzeba tylko pogłębić hipnotyczny trans, w który cichutko wkroczyliście.

Wyobraźcie siebie na szczycie drabiny lub schodów. Schodźcie w dół ze stopnia na stopień. Wasze nogi będą wyczuwać wyobrażony grunt. Przywołujcie ten obraz długo i to „ćwiczenie” powtarzajcie nawet wielokrotnie.

Dotrzecie do stanu hipnotycznego, który możemy nazwać średnim. Kiedy chcecie odzyskać świadomość wystarczy sugerować sobie, żeby się obudzić. Przemówcie sobie najpierw do mięśni, żeby odzyskały swoje normalne napięcie, a potem do całego ciała, żeby jego skondensowanie złagodniało.

Policzcie do trzech i rozkażcie sobie, żebyście się całkowicie przebudzili. Obudzicie się wypoczęci. To ćwiczenie wykonajcie z tuzin razy, z kilkudniowymi przerwami, zgodnie z potrzebą.

About The Author

admin

Leave a Reply