Hatha joga | Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

, ,

Hatha joga

7

Kwi

Kto głosi autokondycjonowanie, ten przede wszystkim głosi dekondycjonowanie. Tutaj mówię o rozmyślnym autokondycjonowaniu, a nie o takim, które przebiega za pomocą automatyzmów, o tym już wiecie.

Przyjrzyjmy się teraz metodzie, którą należy naśladować. Przede wszystkim trzeba przyjąć stabilną i wygodną pozycję ciała. Jakiekolwiek byłoby postępowanie, które wam przedstawię w celu przekształcenia i poprawy waszych warunków życia, zawsze powracać będę do tego, żeby unikać wysiłku.

Powszechnie znana pozycja siedząca „lotos” polega na skrzyżowaniu nóg w ten sposób, żeby stopy spoczywały na udach, a pięty opierały się na podbrzuszu. Chociaż jest to najbardziej klasyczna postawa, możecie wybrać także inną, bardziej odpowiadającą budowie waszego ciała, jednakże musi ona dawać taką samą stabilność i wygodę. Celem jest zapomnienie o własnym ciele, które stanowi przeszkodę na drodze do poszukiwanego celu o charakterze duchowym.

Dopóki znajdujecie się w przyjętej pozycji ciała, oddychanie powinno być wolne i głębokie, ponieważ w ten sposób uspokajacie wasz zamęt duchowy. Odnośnie oddychania muszę wspomnieć, że niektórzy uczniowie idą jeszcze dalej, jednakże łączy się to z niebezpieczeństwem.

Pewne ćwiczenia oddychania wolno wykonywać tylko w obecności mistrza. Nie są one konieczne po to, żebyście dotarli do wytyczonego celu, do radości życia w otoczeniu tych wszystkich dobrych rzeczy, których pragniecie.

Kiedy przyjmiecie dobrą pozycję ciała, to w sposób naturalny wykształci się powolne, głębokie oddychanie, tak jak w czasie procesów relaksacyjnych, o których już mówiłem.

About The Author

admin

Leave a Reply