Chromoterapia i wy

, ,

Chromoterapia i wy

24

Cze

Już mówiłem, ale jeszcze raz powtórzę, że kolor jest częścią życia. Możecie leczyć się kolorem. To nazywają chromo- terapią. Lecznicze działanie koloru znane jest od starożytności. Podstawą tego działania są drgania kolorów.

To tylko jest przypuszczenie? Może. Nie ważne jest to, żeby wiedzieć w jaki sposób kolory wyrażają swoje korzystne działanie na organizm. To działanie istnieje. Wobec tego nie wahajmy się ani chwili. Wykorzystajmy je. Jednym z najbardziej oczywistych sposobów wykorzystania kolorów dla celów leczniczych jest noszenie takich ubrań, których odcień wiąże się z celem leczenia. Kolor czerwony jest pobudzający. Zwiększa energię i hamuje marnotrawstwo sił.

Może być dla was pożyteczny, jeżeli macie problemy seksualne, frigiditas lub impotencję i jeżeli one mają przyczyny psychologiczne. Jeżeli będziecie ubierać się na żółto, to łatwiejsze będzie wasze trawienie. W dodatku kolor ten uchroni was od zapalenia jelita grubego i występującego po jedzeniu rozdęcia.

Kolor zielony otrzymał już swoje miejsce w klinikach i szpitalach. Łagodzi niepokój i przyczynia się do spokojnego snu. Kolorem harmonii, jak łatwo możecie zgadnąć, jest kolor bladoniebieski. Sam także może być stosowany dla szerokiej skali różnych dolegliwości, od prostego bólu głowy, aż do niebezpiecznego porażenia słonecznego.

Kolor niebieski również wykorzystywany jest szeroko w zakładach leczniczych. Kolor bladoniebieski jest skuteczny przeciwko chorobie morskiej. Liliowy działa głównie ogólnie uspokajająco. Wspomaga medytację, żeby organy wasze nie działały anarchistycznie. Jeżeli chcecie mieć sny dające sygnały wstępne, to w waszym pokoju musi być dużo koloru liliowego.

Tutaj także wy sami będziecie najlepszymi kierownikami. Instynktownie wybierzecie te kolory, które są wam potrzebne do fizjologicznej i psychologicznej równowagi. Jeżeli lubicie ciemne kolory, to na pewno dlatego, że nie wiedząc nawet o tym, pragniecie zbawiennego, fizycznego i nerwowego, wyłączenia się.

Pociągają was żywe kolory? Z jeszcze większą energią chcecie wejść w jakąś intensywną działalność, albo chcecie wzmocnić waszą twórczą wyobraźnię. Unikajcie kolorów jednostajnych, jak na przykład koloru szarego, który jest neutralny i nie ma żadnego działania ani asymilacyjnego ani deasymilacyjnego.

Chromoterapia da wam cenną pomoc dla osiągnięcia lub odzyskania zdrowia. „Pracujcie, trudźcie się, bo trudu jest najwięcej” mówi rolnik swoim dzieciom ustami La Fontaine’a. Zwróćmy uwagę na te mądre słowa. Czy rolnik mógł zostawić swoim synom piękniejszy spadek?

About The Author

admin

Leave a Reply