Autokondycjonowanie za pomocą progresywnej relaksacji — Pozycjonowanie stron - Gniezno, Legnica, Rzgów, Piła

Praca w Szczecinie , ,

Autokondycjonowanie za pomocą progresywnej relaksacji

7

Lip

Do tego ćwiczenia należy wyciągnąć się na łóżku i wziąć cztery małe poduszki. Jedną należy umieścić pod karkiem i jej rogi przyciągnąć lekko w stronę ramion, natomiast dwie należy położyć pod łokcie tak, żeby oddalone nieco od ciała ręce dobrze odpoczywały. Ostatnią poduszkę należy umieścić pod podciągnięte kolana stopy należy skierować na zewnątrz.

Nie należy zaciskać zębów. Szczęka powinna być luźna, chociaż wargi należy zamknąć, żeby nie oddychać przez usta, co mogłoby spowodować nieprzyjemne wysychanie ust i odwrócenie uwagi od wykonywanego zadania. Powieki należy lekko zamknąć.

Kiedy już czujecie, że pozycja waszego ciała jest dobra, przemówcie do waszych rąk i wydajcie im polecenie, żeby rozluźniły się.Po kilkudniowych ćwiczeniach osiągnięcie to, że wasze ręce w odpowiedni sposób rozluźnią się. Wówczas rozluźnijcie mięśnie klatki piersiowej. Dalej już będziecie mieli łatwą sprawę.

Wystarczy pomyśleć o tym, że wasze żebra pracują jak harmonijka. Tak jak w harmonijce wdychane powietrze otwiera pompki, a gdy wypuszczacie powietrze to zamykacie je. Nieco później rozluźnijcie mięśnie pleców, potem mięśnie nóg, szyi, twarzy, skóry głowy i oczu, które jakby wychodziły ze swojego miejsca, co oczywiście nie następuje.

Przy każdym ćwiczeniu przemawiajcie do mięśni i wydawajcie im polecenie, żeby rozluźniły się. Musicie być cierpliwi i każde ćwiczenie uważać za rozrywkę. Podkreślam, że każdy wysiłek sprzeczny jest z oczekiwanym wynikiem. Przez wysilanie się możecie spowodować kurcze, a przecież celem jest rozluźnienie.

About The Author

admin

Leave a Reply